E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Zvicra shënon fitore 4:0 ndaj Lituanisë, Shaqiri asiston 2 gola

- Advertisment -spot_img

Xherdan Shaqiri ka asistuar dy gola sonte, ndërsa Zvicra triumfoi 4:0 në udhëtim ndaj Lituanisë, në ndeshjen e Grupit C të eliminatoreve për Botërorin 2022.

Shaqiri asistoi golin e parë dhe të tretë, që u shënuan nga Breel Embolo (31’, 45’). Golin e dytë për Zvicrën e shënoi Renato Steffen (42’) ndërsa të katërtin Mario Gavranoviq (90+4’).

Shaqiri luajti 76 minuta dhe u zëvendësua me Gavranoviqin. Albian Ajeti ishte në stol.

Pas gjashtë ndeshjeve në Grupin C, Zvicra zë vendin e dytë me 14 pikë, sa i ka edhe Italia që kryeson. Bullgaria është e treta me tetë pikë nga shatë ndeshje. Bullgaria sonte ka triumfuar 2:1 në shtëpi ndaj Irlandës së Veriut.

Artikuj të ngjashëm