E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Shaqiri me dy asistime, Zvicra në epërsi të thellë ndaj Lituanisë

- Advertisment -spot_img

Xherdan Shaqiri ka asistuar dy gola për Zvicrën në ndeshjen kundër Lituanisë.

Zvicra po kryeson 3:0 në ndeshjen që po luhet në Lituani dhe është e vlefshme për Grupin C të eliminatoreve për Botërorin 2022.

Shaqiri asistoi golin e parë dhe të tretë, të dy të shënuar nga Breel Embolo, në minutat e 31-të dhe 45-të. Renato Steffen në minutën e 42-të realizoi golin e tjetër të Zvicrës.

Mesfushori kosovar Xherdan Shaqiri bëri dy asistime mjaftë të mira drejt Embolos, i cili shënoi për kryesimin 1:0 të Zvicrës në udhëtim ndaj Lituanisë në ndeshjen eliminatore të Botërorit 2022.

Breel Embolon golin e avantazhit e shënoi në minutën e 31-të. Shaqiri krosoi nga korneri.

Ndeshja i takon Grupit C të eliminatoreve.

Shaqiri është titullar te Zvicra, ndërsa në stol gjendet Albian Ajeti.

Artikuj të ngjashëm