E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Kosovë-Spanjë, publikohen formacionet zyrtare, Challandes befason me formacion

- Advertisment -spot_img

Janë publikuar tashmë formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Spanjës.

Kjo sfidë është e vlefshme për grupin B të kualifikimeve për në kampionatin Botëror “Katar 2022”, njofton Observer.

Spanja e kryeson grupin me 10 pikë, kurse Kosova renditet në vendin e tretë me katër pikë pas katër ndeshjeve.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Kosova: Muric, Hadërgjonaj, Rrahmani, Fazliji, Vjovoda, Rashani, Loshaj, Dresevic, Bytyqi, Rashica, Muriqi.

Spanja: Simon, Reguilon, Laporte, Martinez, Llorente, Busquets, Koke, Soler, Torres, Fornals, Morata.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm