E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Zëvendëskryeministrja e Kosovës raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

- Advertisment -spot_img

Zëvendëskryeministrja, njëherit edhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë (MPJD), Donika Gërvalla do të raportojë sot në Komisionin për Integrime Evropiane.

Në rend dite në këtë komision do të jetë shqyrtimi i Projektligjit nr.08/L-007 për masat për uljen e kostos së shtrirjes së rrjeteve të komunikimeve elektronike të shpejtësisë së lartë, me amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së.

Komisioni do të mblidhet në orën 11:00./observeri/

Lexo edhe: Komisioni për Buxhet i përgjigjet Kushtetueses për rrymën në veri, kundërshton opozita

Artikuj të ngjashëm