E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Zëdhënësi i BE-së: Bisedimet po vazhdojnë për të gjetur një zgjidhje për krizën aktuale

- Advertisment -spot_img

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë se takimi i kryengociatorëve në Bruksel nuk ka mbaruar dhe ende po bisedohet për të gjetur një zgjidhje për krizën aktuale në veri të Kosovës.

Takimi i kryengociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel i lehtësuar nga i deleguari i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak, ende nuk ka mbaruar. Negociatat vazhdojnë për të gjetur një zgjidhje për krizën aktuale në veri të Kosovës

ka shkruar Stano në Twitter.

Artikuj të ngjashëm