E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Vushtrri/ Vrasje në tentativë, detaje nga policia

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar për një vrasje në tetativë, shkruan Observeri.

Rasti ka ndodhur dje rret orës 18:44 në Vushtrri, ku një person ka raportuar se tre persona të tjerë meshkuj kosovar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij, por nuk e kanë qëlluar.

Sipas ankuesit, të dyshuarit ishin të armatosur njëri me armë të gjatë, dhe dy të dyshuarit tjerë me pistoleta.

Të dyshuari ishin larguar nga vendi i ngjarjes me një automjet.

Lexo edhe: Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani/ Detaje

Nuk raportohet për të lënduar. Rasti është duke u hetuar.

VRASJE NË TENTATIVË

Rr. Ukshin Hoti, Vushtrri 13.09.2021 – 18:44. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se tre persona meshkuj kosovar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij, por nuk e kanë qëlluar. Sipas ankuesit, të dyshuarit ishin të armatosur njëri me armë të gjatë, dhe dy të dyshuarit tjerë me pistoleta. Të dyshuari ishin larguar nga vendi i ngjarjes me një automjet. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti është duke u hetuar.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm