E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Vuçiq thotë se lufta më e dhimbshme për Serbinë është zgjidhja e çështjes së Kosovës

- Advertisment -spot_img

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, thotë se lufta më e dhimbshme për shtetin e tij është zgjidhja e çështjes së Kosovës dhe ruajtja e integritetit territorial të Serbisë.

Ai ka shtuar se dialogu është mënyra e vetme dhe nuk ka alternativë tjetër.

Lufta më e dhimbshme është zgjidhja e çështjes së Kosovës e M. dhe mbrojtja e integritetit territorial të Serbisë. Pavarësisht sfidave, Serbia është angazhuar pa kompromis për sigurinë e rajonit. Dialogu nuk ka alternativë dhe mbështetja ndërkombëtare është çelësi.

Aleksander Vuçiq – President i Serbisë

/observeri/

Lexo edhe: Infektologu paralajmëron rritje të numrit rasteve me Covid-19 gjatë dimrit

Artikuj të ngjashëm