E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Vuçiq: ROSU po tërhiqet nga veriu, ne po i mbrojmë serbët

- Advertisment -spot_img

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka vazhduar ta cilësojë si “fitore” marrëveshjen e arritur sot në Bruksel për targat me Kosovën.

Ai është paraqitur nga profili i tij në Instagram, duke thënë se Njësitë Speciale të Policisë po largohen nga veriu.

Lexo edhe: Punime në rrjet, vendet ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Madje sipas tij, kjo është shenjë se ai dhe Beogradi po i “mbrojnë serbët në Kosovë”.

Një kompromis u arrit dhe ROSU do të largohen nga Jarinja dhe Bërnjaku. Ne vazhdojmë ta mbrojmë të tashmen dhe të ardhmen e njerëzve tanë në Kosovë e Metohi.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm