E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Vuçiq poston foto nga darka me Ramën: Mysafirët tanë i pritëm me verë serbe të shkëlqyer

- Advertisment -spot_img

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka postuar një foto nga darka që ka ngrënë sonte para takimit të radhë të iniciativës “Open Balkan”, me kryeministrin e Shqipërisë dhe atë të Malit të Zi, Edi Rama, përkatësisht Zdravko Krivokapiq, raporton Observeri.

Në këtë darkë është edhe ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veritu, Nikola Dimitrov dhe kryeministrja e Serbisë, ana Brnabiq. Vucic ka shkruar në rrjete sociale se mysafirët i kanë pritur me verë serbe. Darka i paraprin takimit të radhës për “Open Balkan”

Mbrëmje e jashtëzakonshme me miqtë nga rajon, Edi Rama, Zdravko Krivokapiq dhe Nikola Dimitrov

ka shkruar Vuçiq.

Lexo edhe: Rama krah Vuçiqit, shijon kryeqytetin serb nga kulla e Beogradit

“Ana Bërnabiq dhe unë i pritëm mysafirët tanë me verë serbe të shkëlqyer, të cilët ne guxojmë që ta krahasojmë me verërat më të mira franceze. Miqësia jonë është miqësi për të ardhmen e rajonit dhe tërë rajonit”, shtoi ai.

Rama dhe Vucic kanë aranzhuar takim për inicitaivën “Open Balkan” të cilën e kishin së bashku me Zoran Zaev, i cili ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut./Observeri/

Artikuj të ngjashëm