E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Vuçiç refuzon propozimin e Quint-it për zgjidhjen e situatës në veri

- Advertisment -spot_img

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit, Aleksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it.

Në takimin e orës 13:00 ku morën pjesë ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Italisë, Gjermanisë, Francës dhe Britanisë së Madhe si, dhe kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian, nuk është arritur asnjë marrëveshje.

Ambasadorët i ofruan Vuçiçit një propozim për zgjidhjen e tensioneve në Kosovë. Por ky propozim nuk është pranuar nga presidenti serb. “Ishte kërcënim dhe fakt i kryer,” ka thënë Vuçiç./observeri/

Lexo edhe: Presidentin francez e sulmojnë me vezë në mes të panairit/ Video

Artikuj të ngjashëm