E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Voton Kusari-Lila: Zgjedhjet lokale kanë rendësi të veçantë, me to vijnë ndryshimet

- Advertisment -spot_img

Kandidatja e VV-së për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka uruar që të ketë dalje masive në zgjedhje.

Kusari – Lila, pas votimit ka thënë se zgjedhjet lokale kanë rëndësi të veçantë.

Moti është shume i mire, nuk ka arsyetime mos me dale. Shpresoj të kemi rezultat pozitiv e dalje masive në zgjedhje. Zgjedhjet lokale kanë rendësi të veçantë se me to vijnë ndryshimet

ka thënë Kusari-Lila.
Voton Mimoza Kusari: Zgjedhjet janë themeli i demokracisë

Arben Vitia: Ftoj qytetarët të dalin masivisht në zgjedhje

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka votuar para pak çastesh.

Vitia pasi ka votuar, ka kërkuar nga qytetarët që të dalin masivisht në votime.

Sot flasin qytetarët, është e rëndësishme që qytetarët të zgjedhin atë që mendojnë. Ftoj qytetarët të dalin masivisht në zgjedhje, falënderoj të gjitha ata që organizuan zgjedhjet dhe institucionet

tha ai para mediave.

Gjatë votimit, Vitia ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

Qendrat e votimit janë hapur në ora 07:00, dhe qytetarët kanë të drejtë të votojnë deri në ora 19:00.

Artikuj të ngjashëm