E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Von Cramon: Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë urgjentisht një zgjidhje paqësore

- Advertisment -spot_img

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, përmes një postimi në twitter ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë një zgjidhje paqësore të situatës, shkruan Observeri.

Serbia dhe Kosova duhet të gjejnë urgjentisht një zgjidhje paqësore dhe të qëndrueshme në mënyrë që të garantohet siguria e të gjithë qytetarëve.

Në një deklaratë të Komitetit thuhet se eurodeputetët shprehin shqetësim të thellë për tensionet e fundit në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak.

Lexo edhe: Kryeministri Kurti nënshkruan memorandum mirëkuptimi me Education Unlimited e. V. për projekte arsimore

Postimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm