E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Vjosa Osmani udhëton për në Gjermani/ Detaje

- Advertisment -spot_img

Presidenca ka bërë të ditur se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani.

Sipas njoftimit të presidencës, kjo vizitë vjen pas ftesës së presidentit gjerman.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Gjermanisë, Frank-Ëalter Steinmeier ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditore në këtë shtet. Gjatë vizitës në Gjermani, Presidentja Osmani, përveç takimit me homologun Steinmeier, do të takohet edhe me ministrin e jashtëm Heiko Maas.

Lexo edhe: Policia shqipton gjobë për tubimin elektoral në Rezallë të Skenderajt

Në kuadër të kësaj vizite, Presidentja Osmani, gjithashtu do të realizojë takime edhe me Odën e bizneseve gjermane, Rrjetin për Politikë të Jashtme (DGAP) dhe përfaqësues të mërgatës. Ndërkaq në Universitetin Humboldt, Presidentja Osmani do ta mbajë një ligjërate me temën: Shtetndërtimi dhe procesi i transformimit, prioritetet dhe sfidat.

Ndërkaq në Universitetin Humboldt, Presidentja Osmani do ta mbajë një ligjërate me temën: Shtetndërtimi dhe procesi i transformimit, prioritetet dhe sfidat, thuhet në njoftim.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm