E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Vjen reagimi nga Austria për situatën në veri

- Advertisment -spot_img

Ministria e Punëve të Jashtme të Austrisë përmes një shkrimi në rrjetin social “Twitter” ka reaguar rreth situatës në veri të Kosovës.

MPJ e Austrisë ka dënuar ashpër incidentet e mbrëmshme në Kosovë dhe ka thënë se zgjidhja e çështjeve të hapura qëndron në negociata, jo në dhunë.

Po ashtu kanë thënë se të gjitha palët duhet të përmbahen nga hapat përçarës dhe kërcënimet.

Lexo edhe: Kjo është përgjigjia e komandantit serb, pasi Shqipërisa kërkoi tërheqjen e ushtrisë nga kufiri me Kosovën

Ne i dënojmë ashpër incidentet e mbrëmshme në Kosovë. Zgjidhja e çështjeve të hapura qëndron në negociata, jo në dhunë. Të gjitha palët duhet të përmbahen nga hapat përçarës dhe kërcënimet. Dialogu i lehtësuar nga BE është mënyra e vetme për një të ardhme paqësore dhe integrim në BE.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm