E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Vitia sot takohet me AKK-në për rishikim të masave anti-COVID-19

- Advertisment -spot_img

Asociacioni i Komunave të Kosovës do të takohet sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth rishikimimt të masave anti-COVID.

Në takim do të marrin pjesë kryetarët e komunave dhe drejtorët komunal të shëndetësisë.

Kryetari i AKK-së, Sazan Ibrahimi ka thënë për Telegrafin se do të kërkojnë nga ministri Vitia lehtësimin e masave.

Po kemi kërkesë, do të flasim për mundësimin e lehtësimit të masave për gastronomët që të mund të operojnë brenda në lokale dhe fillimi i vitit të ri shkollor duke u bazuar në 4 skenariot.

Sazan Ibrahimi – Kryetar i AKK-së

/observeri/

Lexo edhe: Serbët shtuan numrin e kamionëve në bllokadën në veri

Artikuj të ngjashëm