E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Vetëm 1 rast pozitiv me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

1 rast i ri dhe asnjë vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 1 mijë e 419 testime, pozitiv me koronavirus rezultoi 1 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 632.

Sot nga COVID-19 u shëruan 42 qytetarë.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Përfundon numërimi i të gjitha votave në 33 komuna

Artikuj të ngjashëm