E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Vetëaksident në Gjakovë, të lënduarit dërgohen në emergjencë

- Advertisment -spot_img

Para pak orësh në fshatin Skivjan të komunës së Gjakovës ka ndodhur një vetëakisdent me lëndime trupore.

Lajmi e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nysret Gjurkaj, teksa ka dhënë detaje.

Të lënduarit pas aksidentit me ndihmën e kalimtarëve të rastit janë dërguar në emergjencën e spitalit në Gjakovë dhe pas kontrollit mjekesor për shkak të lëndimeve të marra pasagjeri është dërguar në QKUK për shërim të mëtejshëm.

Deri te aksidenti kishte ardhur derisa i dyshuari#1 kishte qenë duke vozitë automjetin e tij në rrugën Deçan –Gjakove dhe kur arrin në fshatin Skivjan KK-Gjakove pikërisht ne vend ku rruga ishte me kthesë, nga pakujdesia duke mos ju përshtatur shpejtësisë se lëvizjes pa pritmes e humb drejtimin mbi automjetin e ti dhe del nga rruga ne anën e djathtë të drejtimit të lëvizjes duke u rrokullisur me automjet.

Nysret Gjurkaj – Zëdhënës i Policisë së Gjakovës

Si pasoje shkaktohen dëme materiale ne automjetin e aksidentuar dhe lëndime trupore merr vozitesi dhe bashkëvozitesi. Te lënduarit pas aksidentit me ndihmën e kalimtareve te rastit dërgohen ne emergjencën e spitalit ne Gjakove ku pas kontrollit mjekësor për shkak te lëndimeve te marra bashkevozitesi dërgohet ne QKUK- Prishtine për shërim te mëtejshme

Shtoi Gjurkaj

/observeri/

Lexo edhe: Haxhiu kërkon që ish-prokurori Sylë Hoxha të ndiqet penalisht, përmend edhe rastin e Astrit Deharit

Artikuj të ngjashëm