E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Vdes ish-këshilltari i Kancelares Merkel, Haradinaj: Humbje e madhe për Kosovën

- Advertisment -spot_img

Politikani dhe ambasadori i Gjermnisë në Kinë, Jan Hecker ka ndërruar jetë, shkruan Observeri.

Vdekja e tij po cilësohet si humbje e madhe për Kosovën.

Kështu ka shkruar lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili i ka shprehur ngushëllim Kancelares gjermane Angela Merkel.

Haradinaj në një postim në facebook, thotë se me Hecker ka bashkëpunuar për së afërmi.

Me ish-këshilltarin e Kancelares Merkel, kemi bashkëpunuar për së afërmi dhe vdekja e tij pos për Gjermaninë është humbje edhe për Kosovën.

Ramush Haradinaj, AAK

Lexo edhe: Deputetja e PDK-së Blerta Deliu-Kodra beson se PDK-ja do të fitojë më shumë komuna në zgjedhjet lokale

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm