E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

UP-ja hap konkurs për pranimin e studentëve në studimet master

- Advertisment -spot_img

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka hapur konkursin për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve master, për vitin akademik 2021-22.

Në njoftimin e bërë për media thuhet se, në këtë vit akademik, UP-ja do të regjistrojë 2228 studentë në programet studimore të 14 njësive akademike, transmeton Telegrafi.

Kushtet e përbashkëta të konkursit, mënyrën e përzgjedhjes, afatet dhe dokumentacionin e nevojshëm për aplikim.

Aplikimi nis që sot dhe do të jetë i hapur deri më 6 tetor 2021, në orën 15:00. /observeri/

Lexo edhe: Numri i të hospitalizuarve në spitalet e Kosovës

Artikuj të ngjashëm