E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

U hap aplikimi për për mbështetjen për lehonat dhe shtesat për fëmijë/ DETAJE

- Advertisment -spot_img

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, përmes një postimi në facebook ka publikuar mënyrën se si mund të aplikohet për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët, shkruan Observeri.

170€ në muaj për nënat e reja (lehonat): https://ekosova.rks-gov.net/SubService/311

20€ në muaj për fëmijët e moshës 0-24 muaj: https://ekosova.rks-gov.net/SubService/312

Nga janari i vitit 2022 gradualisht do të shtohen grupmosha të tjera deri në moshën 16 vjeçare, për të cilat vlera e shtesës është 10 euro në muaj.

Lexo edhe: Kapet nga policia shtetasi nga Shqipëria, po kalonte kufirin Shqipëri-Kosovë ilegalisht

Mund të jetë një imazh i teksti

Njoftimi i plotë:

Artikuj të ngjashëm