E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Tronditet Serbia/ Garuesja e tyre në Miss Interkontinental fotografohet duke bërë shqiponjën dykrenare

- Advertisment -spot_img

Në rrjetet sociale po qarkullojnë foto e Miss Interkontinental Serbia, Valentine Petrovic, e cila së bashku me Miss Shqipërinë, të Malit të Zi dhe të Kosovës pozon e buzëqeshur, duke bërë shqiponjën dykrenare shqiptare.

Kjo foto ka “shpërthyer” në rrjetet sociale duke shkaktuar reagime të shumta nga serbët, shkruajnë mediat serbe.

“Vajza në të majtë, Valentina Petroviq. Përfaqësuese e Serbisë? Jo përfaqësuese pa mend në kokë”, thuhet në mbishkrimin e një faqen të Instagramit.

Duke dashur të justifikohet, Miss-i ka postuar një deklaratë në Instagram ku kërkon mirëkuptimin e njerëzve për pamaturinë e saj në atë që ajo thotë se është një “situatë spontane”.

Në një vrull euforie për festën, më ftuan të bëja një foto, qëndrova pranë vajzave për një kohë të shkurtër dhe ata më vunë duart se si të pozoja, nuk kisha qëllime të këqija, ishte një pakujdesi momentale dhe budallallëk, spontanitet.

Valentine Ptrovic – Miss Serbia

Dua t’u kërkoj falje pjesëtarëve të kombit tim, kompanisë sime, familjes sime, të cilët janë hutuar për shkak të fotos, pamaturisë sime dhe rënies në grackën e qëllimeve të këqija të dikujt tjetër. Mora vendimin t’u kërkoj organizatorëve leje për t’u larguar nga gara dhe kështu të çlirohem nga presioni që kam aktualisht. Më vjen shumë keq për këtë, por gjithçka ndodhi në mënyrë të pamatur.

Tha Petrovic

/observeri/

Lexo edhe: Afrim Tovërlani në paraburgim, dyshohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Artikuj të ngjashëm