E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Tërmeti që goditi Greqinë arriti edhe në Turqi

- Advertisment -spot_img

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka ndodhur në Detin Egje sot herët, sipas Autoritetit të Turqisë për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave.

Sipas informacioneve, tërmeti ndodhi 11,8 kilometra nën sipërfaqen e detit.

Epiqendra e tij ishte 21 kilometra larg rrethit Datça në provincën Muğla, e cila ndodhet në bregdetin jugperëndimor të Turqisë, raporton TCH, transmeton Observeri.

Kujtojmë që nga tërmeti në mëngjesin e sotëm është goditur edhe Greqia.

Nga ky tërmet ka vdekur një person, teksa një është raportuar të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore./observeri/

Lexo edhe: Vuçiç refuzon propozimin e Quint-it për zgjidhjen e situatës në veri

Artikuj të ngjashëm