E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Tërmet në Shqipëri, kjo ishte epiqendra

- Advertisment -spot_img

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Shqipëri.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.5 Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte Golemit ndërsa lëkundja filloi në orën 02:03 të mëngjesit.

Lëkundja është ndjerë dhe në rrethina, ndonëse nuk ka qenë shumë e fortë dhe fatmirësisht nuk ka pasur dëme, shkruan A2./observeri/

Lexo edhe: Rrëzohet një aeroplan bjellorus, shtatë të vdekur

Artikuj të ngjashëm