E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Tensionet në veri, ky është reagimi i NATO-s

- Advertisment -spot_img

NATO ka bërë thirrje për shtensionim të menjëhershëm të situatës në veri të Kosovës.

Në një reagim në twitter të zëdhënëses së NATO-së, Oana Lungescu, thuhet se NATO bën thirrje që Beogradi dhe Prishtina të tregojnë përmbajtje dhe të shmangin çfarëdo vendimi të një anshëm dhe të kthehen në dialog.

Mandati i KFOR-it mbetet për të siguruar një ambient të qetë dhe të sigurtë dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet.

Lexo edhe: Do të kërkohet llogari nga Serbia për shkatërrimin e trashëgimisë kulturore

Artikuj të ngjashëm