E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Të shtëna me armë zjarri nga tribuna në ndeshjen e kategorisë së tretë argjentinase, qëllohet trajneri

- Advertisment -spot_img

Një ndeshje e kategorisë së tretë në Argjentinë u braktis pas të shtënave me armë zjarri nga tribuna, me një trajner të qëlluar, duke prodhuar skena të shëmtuara.

Huracan Las Heras u përball me Ferro de General Pico në një lojë në provincën Mendoza dhe nikoqirët po fitonin 3-1 në pjesën e dytë kur filloi dhuna.

Në pamjet mjaft të jashtëzakonshme të transmetuara nga Canal 3 Pampa, të gjithë lojtarët dhe zyrtarët dolën furishëm jashtë fushës dhe tifozët nxituan të largoheshin kur u dëgjuan të shtëna të forta armësh.

Thuhet se grupet mbështetëse të Huracan po luftonin mes tyre dhe gjërat dolën plotësisht jashtë kontrollit.

Mauricio Romero, trajneri i Ferros, u qëllua në shpatull, sipas gazetës argjentinase Ole.

Një video nga plaga u postua, përpara se klubi i tij të konfirmonte më pas në Twitter se ai kishte shkuar në spital për të marrë trajtim për plagën e tij.

Romero po bën mirë dhe është jashtë rrezikut. Pas largimit nga stadiumi ai iu nënshtrua testeve në një spital lokal dhe tani po jep një deklaratë në polici.

Ferro de General Pico

Huracan ka lëshuar deklaratën zyrtare, duke dënuar dhunën e shfaqur në atë takim, derisa ka kërkuar që përgjegjësit të dalin para drejtësisë.

/observeri/

Lexo edhe: Nuk ka tërheqje nga Open Balkan, Edi Rama nesër shkon në Beograd

Artikuj të ngjashëm