E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Të mërkurën pritet shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve

- Advertisment -spot_img

Sot do të nisë numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta.

Zëdhënësi i Komisionit Qendror i Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka thënë se gjatë ditës së sotme do të numërohen 15 mijë e 482 fletëvotime. Prej tyre janë 12 mijë e 960 fletëvotime me kusht, kurse 2 mijë e 522 fletëvotime të personave me nevoja të veçanta.

Ai ka thënë se sot pritet të numërohen këto vota. Të mërkurën pritet shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve që u mbajtën më 17 tetor.

Artikuj të ngjashëm