E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Të enjten KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

- Advertisment -spot_img

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve pritet që të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të tetorit, të enjtën në orën 10:00.

Kështu ka njoftuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të Komunave do të shpallen të enjten, në orën 10:00.

Valmir Elezi – Zëdhënës i KQZ-së

Zgjedhjet lokale janë mbajtur më 17 tetor, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ishin certifikuar 89 subjekte politike, prej të cilave janë: 32 parti politike, 1 koalicion, 33 iniciativa qytetare dhe 23 kandidatë të pavarur./observeri/

Lexo edhe: Paraburgim e arrest shtëpiak pesë të dyshuarve për trafikim me njerëz

Artikuj të ngjashëm