E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Statistikat e policisë për 24 orëshin e fundit/ Aksidente, arrestime, gjoba

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar lidhur me statistikat e përgjithshme në vend, shkruan Observeri.

Në njoftim thuhet se nuk ka pasur asnjë aksident me fatalitet.

Aksident trafiku me të lënduar në 24 orëshin e fundit janë regjistruar 15.

Ndërsa aksidente trafiku me dëme materiale 37.

1554 tiketa të trafikut janë shqiptuar nga Policia e Kosovës.

2972 tiketa të shqiptuara në bazë të ligjit Covid-19.

Në 24 orëshin e fundit janë arrestuar 19 persona.

9 persona janë dërguar në mbajtje, asnjë person në ndalim policor.

1 person është raportuar në vuajtje të dënimit

Lexo edhe: Identifikimi i viktimave dhe autopsia, Mjekësia Ligjore jep informacionet rreth tragjedisë në Tetovë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm