E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Sot inaugurohet Spitali për Fëmijë në QKUK

- Advertisment -spot_img

Sot do të bëhet inaugurimi i Spitalit për Fëmijë në QKUK, i cili është donacion i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Nga Presidenca kanë bërë të ditur se, inaugurimin e tij do ta bëjnë presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

Në këtë ceremoni pritet të marrin pjesë edhe një delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, të cilat kishin nisur këtë projekt para disa viteve.

Ceremonia e inaugurimit do të mbahet sot prej orës 10:00./observeri/

Lexo edhe: Parashikimi i motit për ditën e hënë

Artikuj të ngjashëm