E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Situata në veri/ Shtohet numri i kamionëve në Bërnjak

- Advertisment -spot_img

Në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinje dhe Bërnjak, për të tetën ditë me radhë vazhdojnë të jenë të vendosura Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës, si dhe protestuesit serbë.

Një situatë e tillë në veri vjen pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit me targa me Serbinë.

KK raporton se katër kamionë të rinj janë vendosur tek barrikadat në pikëkalimin kufitar në Bërnjak këtë të hënë.

Lexo edhe: Ky është numri i rasteve aktive me Covid-19 në Kosovë

Sipas tyre kamionët janë vendosur në ora 01:00 pas mesnate, si dhe është vendosur edhe një tendë e re nga protestuesit.

Artikuj të ngjashëm