E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Shtyhet sërish viti i ri shkollor deri me 26 shtator

- Advertisment -spot_img

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka takuar sot përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës, për të diskutuar për masat anti-COVID.

Pas mbledhjes së mbajtur drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka deklaruar mësimi parauniversitar është pezulluar deri më 26 shtator.

Kjo po bëhet për shkak të numri të lartë ditor të infektimeve dhe numrit të lartë të rasteve aktive momentale në Kosovë.

Ndryshe, mësimi ishte paraparë të fillonte më 13 shtator./observeri/

Lexo edhe: Ish deputeti i PDK-së i reagon Mimoza Kusarit për arkivat e UÇK-së

Artikuj të ngjashëm