E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

ShSKUK njofton për gjendjen e pacientëve me Covid-19

- Advertisment -spot_img

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se 174 pacientë janë duke marrë shërbime spitalore, si pasojë e COVID-19, shkruan Observeri.

Sipas raportit 24 orësh të ShSKUK-së 128 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 14 në gjendje të rënduar shëndetësore, në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 40 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive) 14 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 27 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 11 pacientë

Spitali i Prizrenit, 7 pacientë

Spitali i Gjakovës, 15 pacientë

Spitali i Pejës, 17 pacientë

Spitali i Gjilanit, 12 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 12 pacientë

Spitali i Ferizajt, 17 pacientë

Lexo edhe: Zbulohet shkaku i krimit të dyfishtë në Tiranë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm