E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

ShSKUK njofton për gjendjen e pacientëve me Covid-19 në klinika e spitale

- Advertisment -spot_img

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës përmes një postimi në facebook ka njoftuar se 320 të infektuar me COVID-19 po marrin trajtim në QKUK dhe Spitalet e Përgjithshme, shkruan Observeri.

Tutje bëhet e ditur se prej të shtruarve 240 janë me oksigjeno-terapi dhe 38 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Klinika e Pediatrisë dhe Klinika e Gjinekologjisë, nuk kanë pacientë me Covid-19.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 70 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 34 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 20 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 17 pacientë

Lexo edhe: Gjinekologu Memli Morina flet për vaksinimin e grave shtatëzëna, grave gjidhënëse e çifteve që planifikojnë shtatëzani/ VIDEO

Spitali i Prizrenit, 18 pacientë

Spitali i Gjakovës, 26 pacientë

Spitali i Pejës, 67 pacientë

Spitali i Gjilanit, 28 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 14 pacientë

Spitali i Ferizajt, 23 pacientë

Njoftimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm