E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

ShSKUK/ 52-vjeçarit i hiqen më shumë se 20 gurë nga veshkët

- Advertisment -spot_img

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovë ka njoftuar se në Klinikën e Urologjisë të QKUK-së, mjekët, bashkë me ekipin e anesteziologëve, kryen një intervenim kirurgjik te një pacient, të cilit i hoqën më shumë se 20 gurë në veshkë dhe në kanalin urinar, shkruan Observeri.

Sipas njoftimit, pacienti me inicialet S.M., i moshës 52 vjeçare, kishte dhimbje në regjionin lumbal të anës së majtë për një kohë të gjatë.

Pas intervenimit të suksesshëm dhe përfundimit të periudhës së hospitalizimit, pacienti është liruar për në shtëpi në gjendje të mirë shëndetësore.

ShSKUK

Lexo edhe: Bie numri i rasteve pozitive me Covid-19 në Kosovë

FOTO:

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.
Mund të jetë një imazh i rreze x

Artikuj të ngjashëm