E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Shpallen rezultatet përfundimtare, 21 komuna shkojnë në balotazh

- Advertisment -spot_img

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare për zgjedhjet lokale 2021.

Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi tha se në rezultatet përfundimtare janë përfshirë edhe rezultatet e votave pas rinumërimit të 8 vendvotimeve.

Sipas rezultateve përfundimtare, në raundin e parë 17 komuna janë bërë me kryetarë, teksa 21 të tjera do të zgjedhin atë në raundin e dytë që do të mbahet më 14 nëtor.

Rezultatet e nëntë vendvotimeve që ishin në rinumërim, janë dorëzuar vetëm para pak minutave dhe ato janë përfshirë në rezultatin përfundimtar. Sipas KQZ-së, rinumërimi tregoi se ka pasur vetëm disa gabime të vogla teknike apo njerëzore siç u tha.

Kliko KËTU për të parë rezultatet  përfundimtare të raundit të parë.

Artikuj të ngjashëm