E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Shefi i UNMIK-ut bën thirrje për ulje të tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës

- Advertisment -spot_img

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm (PSSP) dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, u ka bërë thirrje Kosovës e Serbisë që të ulin tensionet e të demonstrojnë udhëheqësi të përgjegjshme.

Tanin ka thënë se veprimet e njëanshme bartin rrezikun e përshkallëzimit dhe se duhet të shmangen në interesin e paqes, sigurisë dhe sigurisë së popullsive.

Ju bëj thirrje të gjitha palëve të demonstrojnë udhëheqësi të përgjegjshme dhe të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për të shmangur tensionet përmes procesit të dialogut politik.

Zahir Tanin – Shef i UNMIK-ut

/observeri/

Lexo edhe: Vitia sot takohet me AKK-në për rishikim të masave anti-COVID-19

Artikuj të ngjashëm