E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

SHBA dërgon edhe një të dërguar tjetër për Europë

- Advertisment -spot_img

Departamenti i Shtetit Amerikan, ka bërë të ditur se tashmë ka emëruar Karen Donfried, ndihmës Sekretare të re, për Europë dhe Euroazi.

Këtë e ka konfirmuar byroja e Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike e Departamentit të Shtetit Amerikan përmes një postimi në twitter, të cilët përmes një dedikim i uruan Donfried mirëseardhje në detyrën e re.

Lexo edhe: Lajçak takohet me Besnik Bislimin dhe Petkoviqin

Ne jemi të ngazëllyer të mirëpresim Ndihmës Sekretarin tonë të ri, Dr. Karen Donfried! Me udhëheqjen dhe vizionin e saj, ne mezi presim të vazhdojmë trashëgiminë e një marrëdhënieje të fortë SHBA-Evropiane dhe partneritetit Trans-Atlantik.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm