E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Senatori amerikan e quan “recetë për katastrofë” Asociacionin e Komunave Serbe

- Advertisment -spot_img

Kryetari i Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë në Senatin amerikan, Bob Mendez ka kundërshtuar idenë e Asociacionit të Komunave Serbe, raporton Koha, transmeton Observeri.

Ai këtë e ka quajtur “recetë për katastrofë”.

Menedez e ka kritikuar ish-administratën Trump duke thënë se në vazhdimësi ia ka mbajtur anën Serbisë dhe ka qenë kundër Kosovës.

Kjo ka krijuar shumë pasoja në fund të ditës. Gjëja e fundit që duhet të bëhet është Asociacioni i Komunave Serbe. Kjo do të ishte recetë për katastrofë.

Bob Mendez – Kryetar i Komitetit të Marrëdhënieve me Jashtë në Senatin amerikan

/observeri/

Lexo edhe: Moti për sot dhe ditëve në vazhdim

Artikuj të ngjashëm