E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

SBASHK-u uron 5 tetorin, Ditën Botërore të Mësuesve

- Advertisment -spot_img

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka uruar sot mësuesit me rastin e 5 tetorit, Ditës Botërore të Mësuesve.

Në këtë 5 tetor, përfaqësues të SBASHK-ut janë në Bruksel në një konferencë ku po diskutohet për një plan strategjik të angazhimit të përbashkët në shërbim të arsimit dhe të forcimit të zërit sindikal.

Së bashku ne nderojmë mësuesit që kemi humbur gjatë pandemisë COVID, kujtojmë jetën dhe trashëgiminë e tyre, dhe rekomandojmë që kushtet e sigurta të punës dhe barazia e vaksinave të bëhen realitet për të gjithë globin.

Sekretari i përgjithshëm i Internacionales Botërore të Arsimit David Edvards, drejtuar sindikatave anëtare

SBASHK-u thekson se ka qenë shembull i mirë i angazhimit e arritjeve në këtë mision. /observeri/

Lexo edhe: Zbulohet biznesi i drogës që fshihet pas pastruesve të xhamave në semafor

Artikuj të ngjashëm