E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Sami Lushtaku dënohet me 2 mijë euro nga policia/ Xhevdet Pozhari: Ka kalu koha e kapadainjve

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës e ka dënuar kandidatin e PDK-së për kryetar të Skenderajt, Sami Lushtakun për mbajtje të tubimeve zgjedhore në Skenderaj.

2 mijë euro gjobë është dënimi që mori PDK-ja për shkak që nuk i ka respektuar masat e Qeverisë për mbrojtje kundër Covid-19.

Në gjobën e publikuar nëpër media thuhet se ‘personi fizik nuk ka kriju kushte për mbajtjen e tubimit electoral duke mos i respektu distancën dhe mos vendosjen e maskave mbrojtëse’.

E për këtë dënim ka reaguar edhe analisti politik Xhevdet Pozhari.

Ai shprehet se ka kaluar koha e kapadainjve.

Lexo edhe: Kurti u taku me kancelaren Angela Merkel

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm