E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Sali Berisha për Bashën e Ramën: Kanë marrëveshje okulte për t’i heq sovranitetin PD-së

- Advertisment -spot_img

Ish-kryeministri Berisha është futur i vetëm me makinë në oborrin e Kuvendit, ku është pritur te dera e automjetit nga Edi Paloka, Flamur Noka dhe Tritan Shehi.

Ky është një mesazh i fortë ndaj Lulzim Bashës për vendimin e mbrëmshëm, përmes të cilit ai e përjashtoi nga Grupi Parlamentar i PD-së.

Lexo edhe: Ky është numri i gjobave të shqiptuara për mosrespektim të ligjit antiCOVID në Kosovë

Berisha tha për mediat se Rama dhe Basha kanë një marrëveshje okulte me njëri-tjetrin dhe se ai tashmë do të punojë për të rikthyer legjitimitetin e PD-së.

Ish-kryeministri Berisha u përshëndet fillimisht me një grup militantësh të PD-së që kishin dalë në hyrje të godinës së Kuvendit për të kundërshtuar vendimin e përjashtimit të tij nga grupi parlamentar.

Gjatë mbrëmjes së djeshme dhe mëngjesit të sotëm ai ka bërë deklarata të forta duke folur për një marrëveshje okulte Basha-Rama, e cila sipas tij i hoqi përfundimisht sovranitetin partisë.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm