E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Rrëzohet një aeroplan në Milano, mes viktimave ishte edhe një fëmijë

- Advertisment -spot_img

Një aeroplan privat është rrëzuar në një periferi të Milanos, në Via Marignano dhe sipas mediave italiani asnjë nga gjashtë personat që kanë qenë në bord nuk ka shpëtuar.

Agjencia e lajmeve ‘LaPresse’ citoi zjarrfikësit në vendngjarje duke thënë se piloti dhe të pesë pasagjerët në bord u vranë. Deri tani nuk dihen detaje mbi kombësinë e viktimave.

Zjarrfikësit shkruan në Twitter se askush tjetër përveç atyre në bord nuk ishte përfshirë në përplasjen e aeroplanit pranë një stacioni të metrosë në San Donato Milanese, një qytet i vogël pranë Milanos. Ata thanë se disa makina në një parking aty pranë u dogjën.

‘Sky TG24’ shkruan se aeroplani po fluturonte midis aeroportit Linate të Milanos dhe ishullit italian të Sardenjës.

Në mesin e viktimave nga rrëzimi i aeroplanit ishte edhe një fëmijë.

Avioni ra mbi një ndërtesë të zbrazët në ndërtim, që përdorej si zyra dhe parking për autobusët.

Banorët e zonës dëgjuan një zhurmë shumë të fortë dhe më pas një shpërthim, të shkaktuar nga ndikimi i ultra dritës.

Flakët përfshinë menjëherë ndërtesën dykatëshe në cep të via Marignano.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit tragjik me 6 viktima./observeri/

Lexo edhe: Kurti takohet me Policinë e Kosovës pas angazhimit të tyre në veri

Artikuj të ngjashëm