E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Reagon Von der Leyen pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka reaguar për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat e veturave dhe për largimin e bllokadave në pjesën veriore.

Ajo e quajti marrëveshjen një zhvillim shumë pozitiv.

E mirëpres ngrohtësisht marrëveshjen e arritur sot në Bruksel mes Serbisë e Kosovës. Ky është një zhvillim shumë pozitiv pas takimeve të mia me Presidentin Vuçiq dhe Kryeministrin Kurti.

Ursula von der Leyen – Presidente e KE-së

Sipas saj kjo ndikon në tërë rajonin.

Është mirë për tërë rajonin. Dialogu tani duhet të vazhdojë.

Shtoi Von der Leyen

/observeri/

Lexo edhe: Vuçiq shpreson që të arrihet marrëveshje me Kosovën

Artikuj të ngjashëm