E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Reagon ministri Xhelal Sveçla për kapjen e rreth 9 kilogram substancë narkotike të llojit kokainë

- Advertisment -spot_img

Për kapjen e 9 kilogramë drogë në pikëkalimin kufitar në Vërmicë ka reaguar ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla duke thënë se Kosova nuk do të jetë as qendër e as transit i prodhimit apo shpërndarjes së drogës, shkruan Observeri.

Ai ka theksuar se Qeveria e Kosovës mbetet e palëkundur në luftimin e krimit të organizuar dhe se policia është e gatshme që të vendosë para drejtësisë të gjithë personat që janë pjesë apo edhe bashkëpunëtorë të krimit.

Qeveria e Kosovës mbetet e palëkundur në luftimin e krimit të organizuar dhe Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar dhe e gatshme, që të vendosë para drejtësisë të gjithë personat që janë pjesë apo bashkëpunëtor të krimit.

Xhelal Sveçla

Lexo edhe: Kapen rreth nëntë 9 kg, substancë narkotike të dyshuara për kokainë/ Detaje, foto

Postimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm