E shtunë, 20 Gusht, 2022
spot_img

Reagon Joshua pasi i humbi tre titujt e botës

- Advertisment -spot_img

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ia shkaktoi Anthony Joshuas humbjen e dytë në karrierë dhe ia mori titujt e botës në kategorinë e rëndë, WBA, WBO, IBF, mbrëmë.

Usyk fitoi ndaj britanikut në Londër me vendim unanim të gjyqtarëve.

Ndërkohë, tani ish-kampioni i botës, Anthony Joshua ka reaguar në rrjetet sociale me një foto dhe një mesazh motivues.

Qëndroni pozitiv edhe nëse bota po rrënohet para jush! Londër të dua dhe të falënderoj çdo herë.

Lexo edhe: Analisti nga Amerika flet për situatën në veri: Për Albin Kurtin nuk ka kthim pas

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm