E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Reagimi i LDK-së për vrasjen në Pejë

- Advertisment -spot_img

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Pejës, ku mbetën të vrarë kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Astrit Ademaj, dhe ish-kandidatit për Deçan, Blerand Kadrijaj, të dy nga radhët e PDK-së, shkruan Observeri.

I plagosur ka mbetur vëllai i Astrit Ademajt, Avni Ademaj, i cili tashmë është arrestuar.

Për këtë rast ka reaguar edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, i cili u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave dhe PDK-së.

Lexo edhe: Glauk Konjufca reagon për vrasjen në Pejë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm