E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19

- Advertisment -spot_img

424 raste të reja dhe 23 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 8 mijë e 270 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 424 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 17 mijë e 625.

Sot u shëruan 1 mijë e 324 qytetarë dhe 23 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18 mijë e 214 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Të vaksinuar me dy dozat janë 357 mijë e 197 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

/observeri/

Lexo edhe: Ky vend nis vaksinimin e fëmijëve 2 vjeç e lart

Artikuj të ngjashëm