E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Shqipëri

- Advertisment -spot_img

Prej 5 mijë e 257 testime, 869nga to kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Katër persona kanë vdekur nga infektimi me koronavirus të shtunën në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 862 pacientë të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 156 mijë e 162 raste pozitive me COVID-19, 141 mijë e 38 të shëruar dhe 2 mijë 539 të vdekur.

Numri i rasteve aktive është 12.585./observeri/

Lexo edhe: IKSHPK letër Osmanit: Rekomandojmë shtyrjen e procesit zgjedhor

Artikuj të ngjashëm