E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

- Advertisment -spot_img

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 156 raste të reja me koronavirus nga 1.039 testime të kryera.

Numri më i madh i të infektuarve janë regjistruar në Shkup – 91, Manastir 13, Kavadar 19 raste etj.

Gjatë ditës së sotme kanë ndërruar jetën edhe 10 pacientë, katër prej tyre vetëm në Shkup. Ndërkohë janë shëruar edhe 326 pacientë dhe janë 7.859 raste aktive me koronavirus.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase e parandalimit të infektimit dhe vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Qeveria thotë se po punon në Ligjin e Pagave

Artikuj të ngjashëm