E shtunë, 22 Janar, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

685 raste të reja dhe 30 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 9 mijë e 415 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 685 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 19 mijë e 923.

Sot u shëruan 1 mijë e 384 qytetarë dhe 30 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20 mijë e 646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Të vaksinuar me dy dozat janë 347 mijë e 344 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

/observeri/

Lexo edhe: Ky vend nis vaksinimin e fëmijëve 2 vjeç e lart

Artikuj të ngjashëm